ADRESA

ŠKOLSE SMENE

Pre poden:  08:00 – 12:20
Popodne:      13:00 – 19:00

Uzbuđenje i kreativnost ispunili su prostorije Osnovne škole “Meša Selimović” u Novom Pazaru tokom nedavnog “Regionalnog takmičarskog dana mladih inovatora – biznis planovi”. Ovo takmičenje okupilo je učenike osmog razreda osnovnih škola i prvog razreda srednjih škola iz Novog Pazara, Sjenice, Tutina, Raške, Kraljeva i Vrnjačke Banje, koji su se nadmetali u izradi biznis planova.

Tokom takmičenja, mladi inovatori pokazali su svoju inventivnost i preduzetnički duh kroz prezentacije svojih biznis planova. Ideje su bile raznovrsne i originalne, od tehnoloških inovacija do održivih poslovnih modela, a svaki tim je imao priliku da pokaže svoje veštine pred stručnim žirijem.

Ova vrsta događaja ne samo da podstiče kreativnost i preduzetnički duh kod mladih, već i pruža platformu za razmenu ideja i saradnju među školama i gradovima. Nadamo se da će ovakvi događaji postati tradicija i da će mladi inovatori nastaviti da inspirišu svoje zajednice svojim idejama i projektima.

Naša škola je učestvovala sa četiri ekipe. Sve ekipe su imale sjajne ideje.

Najbolja besedničarka učenica naše škole Merjem Redžović (mentor prof.hemije Afrodita Ćeki)

Takmičenje pronalazača u izradi biznis plana

Mentori : Ajsela Hadžiahmetović , Selver Turković

Ajša Isović

(Preuzeto)

Safet Smailović imenovan je za v. d. direktora osnovne škole ”Avdo Međedović“ u
Novom Pazaru 21. 2. 2020. od strane Ministarstva prosvjete, nauke i tehnološkog razvoja.
Stupio je na dužnost v. d. direktora 13. 4. 2020. godine.
Rođen je 8. 5. 1960. godine u Delimeđu gdje je završio osnovnu školu. Gimnaziju je
završio u Tutinu, a visoko obrazovanje stekao na Prirodno – matematičkom fakultetu u Prištini. U  obrazovanju kao profesor fizike radi dugi niz godina, počev od 1985. godine.
Učesnik je mnogobrojnih seminara, simpozija i naučnih skupova. Od stranih jezika
govori ruski i italijanski jezik.