OŠ ,,Avdo Međedović"

Saznaj - Obrazuj se - Rasti

Dobrodošli na internet stranice naše škole

Razredna nastava

Kada se priča o uspjesima učenika, neizbježna je priča o nastavnicima. Zabilježeno je u dokumentaciji da su za rad u našoj školi oduvijek
birani najkvalitetniji učitelji i nastavnici, da je kvalitet rada uvijek istican od strane nadzornih i inspekcijskih službi, a danas obavljaju praksu studenti koji se pripremaju za nastavnički poziv, najprije studenti Učiteljskog fakulteta – Beograd, istureno odjeljenje u Novom Pazaru. Pripravnici su nekoliko godina u ovoj školi obavljali pripravnički dio, među svima njima ima bivših đaka naše škole.
Današnji kolektiv je u prosjeku mlad, ali sa dobrim iskustvom od nekoliko godina. Krase ga sve obične i neobične ljudske osobine: vrijedni i ponekad lijeni, nasmijani i ponekad mrgodni, strpljivi i ponekad u tijesnoj koži, dotjerani u džinsu ili sportski elegantni, duhoviti i dosadni, druželjubivi i dobronamjerni, izuzetno muzikalni, ljubazni, a ponekad samo kurtoazno, zaboravni i zabrinuti, kreativni i lako ćemo, omiljeni i oni drugi… Neobično običan majušni svijet sa silnim sličnostima i razlikama sasvim dobro funkcioniše u velikom svijetu. Vole svoje učenike i zbog njih su uvijek mladi.

Učiteljice:

Sabina Mujović,
Ferida Divanefendić,
Sanela Mujović,
Sumera Kolašinac,

Jasmina Šaćirović,
Zumreta Ikić-Suljić,
Elnesa Ganević,
Zineta Hukić,
Samra Hafuzi,
Samra Kolašinac,
Zuhra Koničanin,
Senada Karišik,
Aida Jusufović,
Senada Mavrić,
Alma Detanac,
Azemina Delić,
Asmira Šabaredžović-Fijuljanin.

Safet Smailović

EKSKURZIJE I IZLETI

Naša škola svake godine organizuje izlete i ekskurzije za svoje učenike i nastavnike. Posete sajmovima, stručnim skupovima i prezentacijama predstavljaju jednu od važnih aktivnosti u cilju poboljšanja kvaliteta nastave.

REZULTATI TAKMIČENjA

Učenici naše škole svake godine učestvuju na takmičenjima i učeničkim smotrama. Zapaženi rezultati koje postižu najbolji su pokazatelj rada škole i kvalitetnog rada nastavnika. Pored takmičenja u znanju, učenici kroz ovaj vid aktivnosti upoznaju mesta i gradove u zemlji i stiču nova poznanstva.