ADRESA

ŠKOLSE SMENE

Pre poden:  08:00 – 12:20
Popodne:      13:00 – 19:00

UMJETNOŠĆU ZA SLOBODU (Festival stvaralaštva mladih)

Festival stvaralaštva mladih svake godine zauzima važno mjesto u životnom ciklusu naše škole. Posebno vodimo računa da uključimo što veći broj učenika koji na različite načine prikazuju svoje talente. Čak i kada je bilo teško jedna stvar nam je bila na umu u ovoj ,,igri” koja je ove godine brojala 138 učesnika.
Škola smo koja sa ponosom nosi naziv genijalnog pjesnika. Svakim novim pojavljivanjem ne dozvoljavamo da Avdo Međedović više ikada bude prešućivan. Zato smo svake godine tu i na svakom drugom mjestu gdje kulturom i umjetnošću možemo doprinijeti borbi za slobodu u svakom smislu.

OŠ ,, Avdo Međedović” i ove godine je otvorila svoja vrata i postala kreativna radionica u kojoj su postepeno nastajali sadržaji koje smo sa ponosom pokazali na daskama, sanjajući neke svoje snove o budućnosti.
Malo je reći da su naši učenici na sceni blistali, jednoglasno je mišljenje sedmočlanog žirija.
Posebno nas raduje što je svih sedam članova žirija istaklo odličnu kulturološkiu uokvirenost sinopsisa što nam je kao timu dalo potvrdu da smo postigli svoj cilj i opravdali moto.
Naravno, ponosni smo na sve učenike, a u samo četiri kategorije dobili smo i nagrađene:
-prvo mjesto u oblasti modernog plesa osvojile su
članice grupe ,,Winners”;
-prvo mjesto u oblasti solo pjevanja pripalo je Samri Selek;
– treće mjesto u oblasti skeča ,, Izvor knjiga” koji su izveli učenici 8. razreda: Ajna Detanac, Hana Grišević, Ali Dervišević, Fatih Dervišević i Seid Plojović.
-treće mjesto pripalo je i voditeljicama, učenicama 5. razreda: Nadiji Mavrić i Lejli Ukić.

Safet Smailović imenovan je za v. d. direktora osnovne škole ”Avdo Međedović“ u
Novom Pazaru 21. 2. 2020. od strane Ministarstva prosvjete, nauke i tehnološkog razvoja.
Stupio je na dužnost v. d. direktora 13. 4. 2020. godine.
Rođen je 8. 5. 1960. godine u Delimeđu gdje je završio osnovnu školu. Gimnaziju je
završio u Tutinu, a visoko obrazovanje stekao na Prirodno – matematičkom fakultetu u Prištini. U  obrazovanju kao profesor fizike radi dugi niz godina, počev od 1985. godine.
Učesnik je mnogobrojnih seminara, simpozija i naučnih skupova. Od stranih jezika
govori ruski i italijanski jezik.